Za większą równowagą geopolityczną.

Mainstream media z okazji konfliktu na linii Ukraina-Rosja mają zwyczaj demonizować stronę Rosyjską. Panująca powszechnie nagonka na Rosję a jednocześnie anielizowanie zachodu mają jednak ukryte podłoże. Jest nią walka o nowe wpływy, o władzę ale nie tyle ze strony Rosji, co zachodu.
Zimna wojna nigdy się nie skończyła blok zachodni ciągle walczy z wschodnim. Granice jednak nie są już tak czytelne jak kiedyś. ZSRR się rozpadło, Polacy "robią laskę Amerykanom", jesteśmy murzyńscy (zniewoleni).

Największym wygranym II Wojny Światowej było USA. Zniszczona Europa nie mogła tak dobrze konkurować z Stanami, każdy nowy rok wojny był dla Stanów błogosławieństwem. Po wojnie funt brytyjski stracił status waluty rezerwowej na rzecz amerykańskiego dolara, co jest do dziś największym atutem amerykańskiej gospodarki. Stało się tak gdyż USA za pomoc w wojnie żądało złota, które potem ukryto w ilości jednej uncji za 35 dolarami. W 1971 premier Francji Charles de Gaulle zażądał złota a nie dolarów, ponieważ Stany oszukiwały i dolarów było więcej niż należnego za nie złota, co czyniło złoto więcej warte. 15 sierpnia 1971 rząd USA ogłosił niewypłacalność, czyli koniec tzw. układu Bretton Woods. Parytet złota został jednak zastąpiony przez ropę. W wyniku różnych nacisków i umów za ropę można było płacić jedynie w dolarach. Dolar został ocalony jako rezerwowa waluta.

Irak pod koniec roku 2000 ogłosił, że nie będzie już sprzedawał ropy za dolary ale za euro. 11 września 2001 rząd USA zamordował ok 3tys. swoich obywateli, o co oskarżono terrorystów. A w zasadzie to zasługa  amerykańskich plutokratów, bo przecież politycy USA to w większości figuranci, rząd ma co najwyżej władze wykonawczą. Amerykanie posiadali systemy ochrony powietrznej(NORAD) zdolne przechwycić albo zestrzelić samoloty lecące w zakazanej strefie. Żaden nie zadziałał pomimo, że Pentagon jako miejsce strategiczne był pod szczególną ochroną. Istnieje filmik na którym wyraźnie widać jak w Pentagon uderza pocisk, nie ma za to żadnego zdjęcia przedstawiającego wrak samolotu pod Pentagonem, jedynie parę szczątek, które można było przywieźć furgonetką.
Więcej zdjęć:   http://www.911myths.com/html/757_wreckage.htmlWydarzenia z tego dnia jak i inne kłamstwa na temat posiadania przez Irak broni masowej zagłady posłużyły potem jako pretekst do drugiej inwazji na Irak. Dziś ok 40% amerykanów dopuszcza by rząd USA mógł stosować tortury. W wojnie w Iraku nie brały udziału żadne z wojsk państw należących do Unii Walutowej. Niezrozumiałe pozostaje jednak to dlaczego w ogóle pozwolono na to ludobójstwo? Można się tylko domyślać czym USA terroryzują państwa euro. No cóż, Stany pokazały, że każdy kto zażąda zapłaty za ropę w walucie innej niż dolar, będzie ukarany. O to chodziło. Jeśli ktoś odrzuca spiskowe teorie tylko dlatego, że są to spiskowe teorie, to przypominam, że Niemcy w czasie II wojny światowej tak właśnie mówili o zagładzie żydów dokonywanej przez hitlerowców. A Joseph Goebbels minister propagandy III Rzeszy mówił tak: "Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.".

Po rozpadzie ZSRR. Rozpoczęło się rozkradanie majątku narodowego. W Polsce przez zachód. W Rosji i na Ukrainie przez tamtejszych oligarchów. Rosja jednak nie prowadzi imperialistycznej polityki, prowadzą ją Stany. Choćby przez murzyńskich Polaków. Radosław Sikorski bynajmniej nie miał na myśli tylko innych, on miał na myśli też siebie. On sam "robi laskę Amerykanom".

Nie pochwalam Rosji, Putin jest przedstawicielem tamtejszej oligarchii, i broni jej interesów, prawdopodobnie ze szkodą dla Ukraińców jak i przeciętnych Rosjan. Potrafi się jednak sprzeciwić wręcz totalitarnym Stanom. A nie potrafią tego europejscy liderzy. Gdyby umieli zrobili by to gdy mieli wyśmienitą okazję po 11 września, gdy euro mogło zostać  światową walutą rezerwową. Europejscy liderzy są na cenzurowanym czego "dowodzą" afery Wikileaks. Kanclerz Niemiec jest inwigilowana, prawdopodobnie od 2002r. Nawet gdyby chciała coś zrobić to widocznie musi tańczyć jak jej USA zagra. Mam jednak nadzieje, że Polacy jak i inne narody sami się obudzą i zaczną dążyć do wyrównania sił w geopolityce. Przestańmy być niewolnikami.